Podmínky pro profesionální klienty

1. srpna 2018 vejdou v platnost nové požadavky Evropského orgánu pro cenné papíry a trhy (ESMA) týkající se podmínek pro obchodování s CFD, které nabízí finanční organizace retailovým klientům a které působí v zemích Evropské unie.

 

Rizika

Od 30. července 2018 dojde k omezení finanční páky pro všechny nově otevřené CFD pozice v závislosti na typu instrumentu:

     
  Profesionální
klienti
 Retailoví
klienti
   Vyšší  Nižší
Hlavní měnové páry Hlavní měnové páry1:500 Hlavní měnové páry1:30
Ostatní měnové páry, zlato Ostatní měnové páry, zlato1:500 Ostatní měnové páry, zlato1:20
Hlavní indexy Hlavní indexy1:100 Hlavní indexy1:20
Ostatní komodity kromě zlata, ostatní indexy Ostatní komodity kromě zlata, ostatní indexy1:100 Ostatní komodity kromě zlata, ostatní indexy1:10
CFD na akcie CFD na akcie1:20 CFD na akcie1:5

V případě, že k tomuto datu budete mít otevřené pozice, jejich finanční páka a marže zůstane beze změny do chvíle jejich uzavření. Toto pravidlo platí i pro účty otevřené na investiční platformě CopyFX.

 

"Stop Out" pro jednotlivé účty

Tato funkce stanovuje úroveň marže (100 % pro účty Prime a 50 % pro všechny ostatní účty), na které je poskytovatel povinen uzavřít jednu nebo více z vašich otevřených CFD pozic.

Profesionální
klienti
 
Retailoví
klienti
 
 

Ochrana proti negativnímu zůstatku na každém účtu*

Od této chvíle bude každý obchodník zabezpečen proti negativnímu zůstatku. Tuto službu však svým klientům nabízíme již velice dlouhou dobu. Ochrana proti negativnímu zůstatku zajišťuje, že obchodník nemůže ztratit více peněz, než kolik jich vložil na svůj účet.

Profesionální
klienti
 
Retailoví
klienti
 
 

Bonusové programy

RoboMarkets nabízí svým klientům ty nejlepší akční nabídky na finančních trzích: Klasický bonus, Sdílení výnosů, Cashback (Rebates), Až 10 % ze zůstatku účtu, VIP klient

Profesionální
klienti
 
Retailoví
klienti
 
 

Člen ICF

Fond pro kompenzaci investorů, Investor Compensation Fund (ICF) na Kypru je organizace, která poskytuje pojištěným klientům společností registrovaných u CySEC kompenzační platbu v případě, že společnost není schopna kompenzaci vyplácet sama.

Profesionální
klienti
 
Retailoví
klienti
 
Nové požadavky ESMA neovlivní kategorii "Profesionální klient". Každý klient může zažádat o rekategorizaci v souladu s konkrétními požadavky.
* — Ochrana před negativním zůstatkem pro profesionální klienty je poskytována na základě individuálního posouzení. Společnost si vyhrazuje právo odmítnout poskytování ochrany před negativním zůstatkem určitému klientovi.

Jak se stát profesionálním klientem RoboMarkets?

Abyste se stali profesionálním klientem, musíte mít odpovídající zkušenosti, znalosti a kompetentnost vyžadovanou pro samostatné rozhodování o investicích a musíte výborně vyhodnocovat rizika spojená s těmito rozhodnutími.

 

Projděte kvalifikačním testem

Abyste se stali profesionálním klientem, musíte podat žádost o rekategorizaci a projít ve své členské sekci ověřovacím testem.

Abyste splnili ověřovací test, musíte splnit alespoň dvě z následujících podmínek:
  • Velikost vašeho finanční portfolia, včetně peněžních vkladů a finančních instrumentů, přesahuje 500 000 EUR.
  • Na příslušném trhu jste uskutečnil/a v průměru deset (10) velkých obchodů v jednom čtvrtletí během posledních čtyř (4) čtvrtletí.
  • Alespoň jeden (1) rok pracujete nebo jste pracoval/a ve finančním sektoru na profesionální pozici, která vyžaduje znalost uskutečňování obchodů nebo využití nabízených služeb.
 

Jeden z našich specialistů se vám ozve

Vaši žádost vyhodnotíme, jakmile to bude možné. Budeme vás kontaktovat v případě, že potřebujeme další doklady nebo hned po zpracování vaší žádosti.

Potřebné doklady ke splnění ověřovacího testu:
  • Prokázání výše majetku: výpisy z bankovních účtů, potvrzení o zůstatku na bankovním účtu, účty u brokerů, výpisy z evidenčního účtu (například hodnota portfolia, pohyby peněz nebo výpisy z jiných účtů), výkazy z jakýchkoliv jiných finančních institucí.
  • Prokázání obchodních zkušeností: výpisy z bankovních nebo brokerských účtů (například historie obchodního účtu u forexového brokera), potvrzení velikosti a množství obchodů nebo podobné doklady.
  • Prokázání praxe v oboru financí: životopis, reference od zaměstnavatele, potvrzení o účasti na dlouhodobém školení, stáži nebo finančním školení (prokazující praxi více než 12 měsíců ve finančním oboru), profil na LinkedIn, Xing atd.

Kompletní seznam dokladů pro splnění rekategorizace vám zašleme na požádání.