Tipy pro investování

Výměna zkušeností a znalostí je důležitou součástí každého oboru, ale pro obchodníky je učení se od profesionálů obzvlášť důležité, protože se tak mohou vyhnout zbytečným finančním ztrátám. Níže přinášíme tipy pro obchodování akcií od zkušených investorů. Dodržování této rady vám pomůže začít investovat na akciovém trhu. Tyto investiční tipy jsou univerzální pro všechny finanční trhy.

 1. Vytvořte si plán. Vyberte si jeden nebo několik pro vás zajímavých obchodních instrumentů a seznamte se s jejich zavedenými obchodními přístupy. Určete si přijatelný obchodní styl a zkuste aplikovat zkušenosti a investiční tipy úspěšných obchodníků na demo účtu. Nepřecházejte na reálný účet, dokud si nevytvoříte vlastní strategie, určíte svůj cíl a rozhodnete se, kolik chcete do finančních instrumentů investovat bez vážných následků. Profesionální obchodník nezačne obchodovat, aniž by znal svůj cíl.
 2. Zbavte se emocí. Při práci na akciovém trhu je velmi důležité zůstat v klidu. Zachovejte si chladnou hlavu a držte se svého obchodního plánu. Pokud vaše strategie nefunguje, můžete ji později upravit, ale nedělejte nic „pod tlakem“.
 3. Pamatujte, že každý chybuje. Ani ten nejzkušenější investor se nedokáže vyhnout chybným rozhodnutím a ztrátám. Tuto skutečnost jednoduše musíte přijmout. Vaším základním úkolem při obchodování je generovat vyšší zisky, než jsou tyto zmíněné ztráty.
 4. Rozhodněte. Od zkušenějších obchodníků můžete obdržet investiční tipy, ale nakonec jste to Vy a nikdo jiný, kdo činí obchodní rozhodnutí ovlivňující Vaše výsledky. Neexistují žádná 100% úspěšná rozhodnutí.
 5. Nemějte z trhu strach. Obchodníci s krátkou obchodní zkušeností se obávají nejistot. Tato rizika jsou však významnou součástí práce každého investora.
 6. Zvolte si časový rámec. Někdo dává přednost intradennímu obchodování, zatímco ostatní zajímá spíše delší časové období. Volba časového rámce závisí na obchodní strategii a zvolených investičních instrumentech. Do začátků si můžete nechat poradit s časovým rámcem, stejně jako se vším ostatním od zkušenějších obchodníků.
 7. Vybírejte společnosti, nikoliv akcie. Tohle je jeden z velice užitečných tipů pro akciový trh. Neustálé sledování cen může vyvolat dojem, že akcie existují ve vzduchoprázdnu. Pod každým tickerem se však skrývá skutečná společnost, aktivity a rozhodnutí, která byste měli před investováním do akcií znát.
 8. Vytvořte si pravidla. Vytvořte si seznam důvodů pro nákup nebo prodej aktiv. Seznam si projděte před každým obchodem, abyste se vyhnuli unáhleným rozhodnutím.
 9. Používejte stop příkazy. Vývoj cen, především na měnovém trhu, se dá stěží předvídat a stop loss je tu od toho, aby zamezil navýšení potenciálních ztrát.
 10. Navyšujte aktiva pomalým tempem. Na akciovém trhu není kam spěchat, protože výnosy z investic se mohou dostavit o několik měsíců nebo let později. Najděte si zajímavé společnosti a postupně přidávejte do svého portfolia nové slibné instrumenty.
 11. Nespěchejte. Nezkušení obchodníci často řídí několik obchodů současně a nakonec si uvědomí, že je nejsou schopni sledovat. Určete si optimální počet obchodů a pokuste se tuto hranici nepřekračovat.
 12. Naučte se něco nového. Klíčovou „zbraní“ každého obchodníka jsou informace. Získejte nové investiční tipy pro akciový trh z různých zdrojů, naučte se více o finančních trzích a obchodních nástrojích, vyzkoušejte investovat do různých aktiv.
 13. Sledujte zprávy. Zprávy jsou jedním z klíčových tipů pro obchodování akcií a mohou výrazně ovlivnit finanční trhy. Během vyhlašování důležitých zpráv a statistik se může prudce změnit volatilita vedoucí k mnohem rychlejším změnám ceny obchodních instrumentů. Pokud se tedy chystáte obchodovat během vyhlašování zpráv, nezapomínejte na nestabilitu tržních cen a chování různých typů příkazů v takových situacích.
 14. Sledujte trh. Sledujte aktuální situaci a cenové změny zvolených aktiv na trzích. Je vysoce pravděpodobné, že neočekávané scénáře ovlivní prognózy pro vaše instrumenty, takže bude nutné upravit obchodní strategii.

Než začnete obchodovat

 1. Sestavte si skutečný plán. Investování vám s vysokou pravděpodobností nebude generovat nadměrné zisky. Vytvořte si robustní a jasnou strategii a té se držte, což platí především pro období, kdy s vámi cloumají emoce.
 2. Držte se své strategie. Když vás silně ovlivňují emoce, držte se svého obchodního plánu. Plán se však nebojte upravit, když jsou vaše výchozí úsudky chybné. Každý chybuje.
 3. Nenechte se ovládat emocemi. Toto je jeden z nejdůležitějších investičních tipů pro nezkušené obchodníky. Nedělejte unáhlená rozhodnutí a snažte se vyhnout emocím.
 4. Studujte trh. Sledujte zprávy, chování trhu a učte se novým věcem. Kromě toho může být užitečné sledovat profesionální analytiky a obchodníky, kteří sdílejí své zkušenosti, a získat tipy prostřednictvím jejich návodů na obchodování s akciemi.
 5. Využijte investiční příležitosti, které nabízí RoboMarkets. Klienti RoboMarkets mají k dispozici analýzy a vzdělávací materiály. Navíc si můžete vybrat obchodní účet a platformu odpovídající vašim cílům.

Pamatujte si, že návod pro nejlepší investice na trzích se skládá z kvalitního plánu, jeho striktního dodržování a žádných ukvapených rozhodnutí.