Připojení k VPS přes Windows

Tyto instrukce byly sepsány a obrazová dokumentace se vztahuje k operačnímu systému Windows 7.

Připojení k VPS přes Windows

 1. Klikněte na "Start" -> "Všechny programy" -> "Příslušenství" -> "Připojení vzdálené pracovní plochy".

  Tip: Vytvořte si zkratku na ploše.

 2. Po spuštění služby VPP vyberte "Možnosti" -> "Všeobecné" a do pole "Počítač" a "Uživatelské jméno" vložte údaje ze své Členské zóny

  Počítač >> VPP (v rámci Členské zóny)

  Uživatelské jméno >> Login administrátora (v rámci Členské zóny)

  Označte "Povolit uložit přihlašovací údaje", bude to přínosné pro krok 8.

 3. Otevřete záložku "Zobrazení". Zde si můžete nastavit velikost obrazovky vzdálené pracovní plochy a sytost barev vzdáleného připojení.

 4. Otevřete záložku "Lokální zdroje". Zde je nutné změnit možnosti "Lokální zařízení a zdroje". Odznačte políčko "Tiskárny" (není potřeba) a označte políčko "Schránka"*. Poté klikněte na "Další".

  * - Schránka vám umožňuje kopírovat soubor z vlastního lokálního počítače do vzdáleného zařízení (VPS server) a obráceně.

 5. Zde si můžete vybrat mezi pevným diskem nebo flash diskem, který bude použit jako lokální disk na serveru VPS.

 6. Otevřete záložku "Zážitek". Zde si můžete zvolit rychlost připojení a optimalizovat výkon.

 7. Otevřete záložku "Pokročilé". Pokud je to třeba, vyberte "Připojit bez upozornění" v rámci složky "Ověření serveru". Ušetří vám to v budoucnosti čas pro připojení k VPP.

 8. Jakmile kliknete na "Připojit", otevře se nabídka s možností vložit adminstrátorské heslo (naleznete jej ve Členské zóně, v sekci VPS server).

 9. Připojení k vašemu VPS serveru.

 10. Jelikož jste službě VPP umožnili zapamatovat si vaše přihlašovací údaje, nebudete je muset znovu zadávat při příštím připojení. Stačí jen kliknout na "Připojit".

 11. Váš VPS server. V okně "Počítač" se zobrazí systémová složka (na tomto obrázku je to disk D), kterou můžete používat stejně jako lokální disky na vašem PC.