RoboMarkets: důležité informace ohledně štěpení akcií společnosti Walmart dne 26. února 2024

23.02.2024 / 13:51

Vážení Klienti a Partneři,

dne 26. února 2024 projdou akcie společnosti Walmart štěpením. Štěpení akcií je korporátní událost, v jejímž důsledku společnost zvyšuje počet vydaných akcií o konkrétní multiplikátor a snižuje hodnotu každé akcie o stejný multiplikátor.

Walmart provede štěpení akcií v poměru 3:1 (1 akcie bude rozdělena na 3).

Jak to ovlivní pozice a pokyny?

Pokud máte otevřené pozice s akciemi společnosti Walmart nebo takové pozice plánujete otevřít, věnujte prosím pozornost následujícím změnám, které vejdou v platnost od 26. února 2024:

Účty MetaTrader 4 / MetaTrader 5

Procedura štěpení proběhne 26. února a bude dokončena před začátkem obchodní seance v USA v 16:30 hodin (času serveru).

  • Všechny čekající příkazy (Buy Limit, Buy Stop, Sell Limit, Sell Stop, Buy Stop Limit, Sell Stop Limit, Stop Loss a Take Profit) s tickerem WMT budou zrušeny.

  • U pozic s WMT bude otevírací cena vydělena 3.

  • Objem každé otevřené pozice v WMT se vynásobí 3.

Vezměte prosím na vědomí, že pokud používáte Expert Advisor (EA), doporučujeme, abyste si u jeho vývojářů ověřili, zda jeho kód nepotřebuje nějaké úpravy, aby byla zajištěna správná interpretace údajů o ceně po štěpení akcií.

Účty R StocksTrader

Procedura štěpení proběhne 26. února a bude dokončena před začátkem obchodní seance v USA v 16:30 hodin (času serveru).

  • Během procesu štěpení budou všechny aktivní čekající příkazy (Buy Limit, Buy Stop, Sell Limit, Sell Stop, Buy Stop Limit, Sell Stop Limit, Stop Loss a Take Profit) u tickerů WMT a WMT.ny zrušeny.

  • U pozic s tickery WMT a WMT.ny otevřených před štěpením bude otevírací cena vydělena 3.

  • Objem všech otevřených pozic s WMT a WMT.ny se vynásobí 3.

  • Všechny pozice u kteréhokoliv z těchto instrumentů ve stejném směru a na stejném účtu budou spojeny do jedné nové pozice. Tato nová pozice bude mít otevírací cenu a objem založený na průměrné vážené ceně všech pozic držených před štěpením.

Historické cenové grafy v obchodním terminálu budou aktualizovány tak, aby odrážely nové ceny výše uvedených instrumentů.

Všechny ostatní aspekty obchodních podmínek zůstanou nedotčeny. Vezměte prosím tyto informace v úvahu při plánování svých obchodních aktivit.

S pozdravem,
Tým RoboMarkets