Oficiální sponzor několikanásobného šampiona LKL BC Žalgiris

MetaTrader4 na Mac OS

Produkty Apple jsou velmi populární. MetaQuotes Software Corp. již vytvořila mobilní aplikace pro zařízení se systémem iOS - MetaTrader4 pro iPhone a MetaTrader5 pro iPhone.

Níže uvádíme návod na použítí MetaTrader4 na populárním operačním systému pro Apple počítače - Mac OS.

Instalace Wine na Mac OS

Wine je program zdarma, který umožňuje uživatelům spouštět aplikace, vytvořené pro systémy Microsoft Windows. Mezi různými verzemi Wine existuje i verze pro Mac OS.

Je třeba mít na paměti, že Wine není zcela stabilní a spolehlivá aplikace. To znamená, že některé funkce v aplikacích, které přes Wine spustíte, nemusí pracovat tak, jak by měly.

Pro instalaci na Mac OS doporučujeme použít aplikaci zdarma PlayOnMac. PlayOnMac je software na bázi Wine pro snadnou instalaci aplikací Windows na MacOS.

Instalace PlayOnMac

Pro instalaci PlayOnMac otevřete oficiální stránky programu na www.playonmac.com, přejděte to sekce Downloads a klikněte na odkaz pro stažení nejnovější verze.

Po stažení instalačního balíčku DMG spusťte instalaci ze sekce Downloads.

Následně se objeví okno prvního spuštění PlayOnMac. Kliknutím na "Další" začněte procházet a instalovat různé komponenty, potřebné pro práci.

Prvním takovým komponentem je XQuartz. Tento program umožňuje použití systému X Windows na Mac OS. Systém X Windows nabízí standardní nástroje a protokoly, podporující grafické uživatelské rozhraní v OS podobném Unixu.

Pokud jste XQuartz instalovali již dříve nebo jste se rozhodli instalaci oddálit, klikněte na "Prozatím neinstalovat XQuartz" nebo "Soubor jsem stáhl/a sám" podle situace.

XQuartz se instaluje v několika fázích. Nejprve si přečtěte důležité informace (soubor Read Me) a přijměte licenční podmínky.

Než se instalace spustí, bezpečnost Mac OS bude vyžadovat vyplnění hesla k vašemu účtu.

Po dokončení instalace je potřeba restartovat počítač aby se změny projevily.

Jakmile se systém znovu načte, spusťte opět PlayOnMac ze souboru pro nastavení ve složce Downloads. Tentokrát vám program nabídne instalaci fontů Windows, potřebných pro správné fungování.

Přijměte podmínky licenčního ujednání a počkejte na dokončení instalace. Po instalaci se zobrazí hlavní okno PlayOnMac. Nyní je program připraven k použití.

Aktualizace Wine

Společne s PlayOnMac nainstalujte Wine v. 1.4. Wine 1.4.1 je nejnovější stabilní verze. Wine 1.5.21 je beta verze, obsahující mnohá vylepšení, kterou lze také stáhnout. Je však méně spolehlivá. Doporučujeme nainstalovat nejnovější verzi Wine.

Pro aktualizaci Wine na nejnovější verzi, vyberte v hodním menu PlayOnMac položku "Správa Wine verzí".
 

Zobrazí se okno se seznamem dostupných verzí Wine. Vyberte tu nejnovější (momentálně 1.5.21).

Přesuňte vybranou verzi Wine do pravé části okna. Poté začne proces instalace.

Po dokončení instalace se v levé částí PlayOnMac zobrazí okno "Správce verzí Wine" a v něm právě nainstalovaná verze Wine. Nyní můžete okno zavřít a začít s instalací obchodního terminálu MetaTrader4.

 

Instalace MetaTrader4

Pro instalaci MetaTrader4 použijte tento přímý odkaz mt4setup.exe.

Po stažení spusťte soubor setup. Bude automaticky spuštěn přes PlayOnMac.

Následně se spustí standardní proces instalace terminály se všemi kroky.

Po dokončení instalace vám PlayOnMac nabídne možnost vytvořit zkratky pro komponenty MetaTrader4 - klientský terminál a integrovaný MLQ editor "MetaEditor".

Jakmile vytvoříte zkratky, můžete MetaTrader4 začít používat. Pro spuštění terminálu dvojklikněte na okno PlayOnMac.

Screenshot níže ukazuje terminál MetaTrader4 na Mac OS.

 

Známé potíže

 

Jak již bylo zmíněno, Wine není zcela stabilní software. Proto nemusejí některé funkce terminálu MetaTrader4 funguvat jak mají. V současti jsme si vědomi následujících potíží:

Nezobrazují se novinky, které obsahují symboly Unicode. Novinky v angličtině se zobrazují bez problémů.

Kromě výše uvedeného problému můžete na Mac OS využívat všechny funkce MetaTrader4.

Datový adresář MetaTrader4

PlayOnMac vytváří oddělený virtuální logický disk všetně potřebného prostředí pro každý nainstalovaný program. Základní nastavená cesta k datovému adresáři instalovaného terminálu je následující:

Library\PlayOnMac\WinePrefix\MetaTrader_4_\Drive C\Program Files\MetaTrader 4

Závěr

Existuje mnoho aplikací, které umožňují spouštění programů pro Windows v operačním systému Mac OS, avšak většina z nich funguje na komerční bázi. Tento článek popisuje jeden z nejrychlejších a nejsnadnějších způsobů pro spuštění nejpopulárnější aplikace pro obchodování ve forexu na Mac OS. Obchodníci mají přístup k hlavním funkcím terminálu, což jim může napomáhat k úspěšnému obchodování.

Zeptejte se

Nenašli jste informace, které jste potřebovali? Zeptejte se nás a my vám odpovíme online!

Vstupte do chatu
Zeptejte se