Oficiální sponzor několikanásobného šampiona LKL BC Žalgiris

MetaTrader4 pro Linux

Linux je počítačový operační systém podobný systému Unix, vytvořený a používaný na základě software vyvíjeného a distribuovaného jako open source. Linuxové systémy se aktivně používají u chytrých telefonů a pro serverový hardware. V poslední době čím dál více domácích uživatelů PC volí systém Linux namísto MS Windows.

Níže uvádíme článek, s návodem, jak pracovat v MetaTrader5 na jedné z verzí Linuxu - Ubuntu.

Instalace Wine na Ubuntu

Jednou z vlastností Linuxu je to, že na něj neexistuje jednotný set nastavení. Různé skupiny programátorů pracují na několika různých verzích Linuxu, jako je Debian, Mint, Ubuntu, OpenSUSE, Gentoo, atp. Tento článek popisuje jeden z našich nejoblíbenějších distribučních setů - Ubuntu.

Wine je program zdarma, který umožňuje uživatelům spouštět aplikace, vytvořené pro systémy Microsoft Windows. Mezi různými verzemi Wine existuje i verze pro Ubuntu.

Je třeba mít na paměti, že Wine není zcela stabilní aplikace. To znamená, že některé funkce v aplikacích, které přes Wine spustíte, nemusí pracovat tak, jak by měly.

Před instalací je třeba provést prvotní nastavení. Veškeré aplikace jsou nainstalované v Ubuntu z instalačních balíčků, uložených v úložištích. Pro instalaci Wine je nutné přidat cestu k úložišti WineHQ PPA. Otevřete Ubuntu Software Center a spusťe příkaz "Software Sources" v menu "Edit".

V novém okně klikněte na tlačítko "Přidat".

V řádky Рав (pokročilý nástroj pro balíčky) je třeba specifikovat následující parametr: ppa:ubuntu-wine/ppa. Klikněte na "Přidat zdroj". Tím dokončíte prvotní nastavení.

Pro instalaci Wine otevřete oficiální webovou stránku www.winehq.org, jděte do sekce Downloads a vyberte distribuční balíček pro Ubuntu. Pak klikněte na odkaz, čímž instalujete nejnovější verzi Wine. V současnosti je nejnovější stabilní verzí Wine 1.4.1. Můžete si také stáhnout beta verzi Wine 1.5.21, která obsahuje mnoho vylepšení, ale může být méně spolehlivá. Systém vás přesměruje na otevření odkazu prostřednictvím Ubuntu Software Center. Akci povolte a Software Center vás navede na spuštění instalace Wine:

Klikněte na "Instalovat" a počkejte na dokončení instalace. Jakmile je instalace kompletní, můžete spouštět soubory pro Microsoft Windows na Ubuntu.

Instalace Wine z příkazového řádku

Pro instalaci Wine bez použití uživatelského rozhraní Ubuntu můžete použít instalaci z příkazového řádku (v Ubuntu nazývaného "Terminál")

Pro přidání úložiště WineHQ PPA, ze kterého bude Wine instalován, vepiště do řádku následující příkaz:
sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-wine/ppa

Po dokončení příkazu aktualizujte data balířku APT následujícím příkazem"
sudo apt-get update

Nyní můžete začít s instalací Wine. Použijte následující příkaz:
sudo apt-get install wine1.5

Nainstaluje se Wine verze 1.5. Po provedení příkazu je Wine připraven k použití.

Spuštění MetaTrader5.

Pro použití MetaTrader5 buď stáhněte a instalujte instalační soubor, nebo zkopírujte celou složku klientského terminálu nainstalovaného dříve v systému Windows.

Pro stažení instalačního souboru použijte přímý odkaz mt5setup.exe.

Systém automaticky detekuje, že se snažíte spustit soubor určený pro systém Windows a nabídne vám možnost spuštění přes Wine. Vyberte tuto možnost a klikněte na "OK". Spustí se instalace MetaTrader5. Dokončete všechny kroky instalace.

Spustí se instalace MetaTrader5. Dokončete všechny kroky instalace.

Po dokončení instalace můžete začít používat MetaTrader5 spuštěním souboru terminal.exe.

Další možností spuštění MetaTrader5 na Ubuntu je zkopírování celé složky obchodního terminálu, který jste předtím nainstalovali v systému Windows.

Nejprve zkopírujte složku a následně můžete spustit MetaTrader5 spuštěním souboru terminal.exe. Ke spuštění souboru bude automaticky použit Wine. Na obrázku vidíte terminál MetaTrader5 v systému Ubuntu.

Zeptejte se

Nenašli jste informace, které jste potřebovali? Zeptejte se nás a my vám odpovíme online!

Vstupte do chatu
Zeptejte se